Můj příběh

↓ scroll down

Všechno to začalo chvíli po vysoký, kdy jsem zjistil, že mě absolutně nebaví jenom sedět v kanclu, poslouchat příkazy a dělat věci od stolu. Přišlo mi to celý ztuhlý, starý a dávno mrtvý.

Chtěl jsem si na to všechno přijít sám.

Jak žít život, jak dělat dobrou práci a hlavně jak najít pevný směr v tomhle neustále šílenějším světě plným teroru, covidu a inflace.

Od počátku mi bylo jasný, že ať už hledám cokoliv, venku to nenajdu. A tak jsem nasadil sluchátka, oblíkl montérky a poprosil dědu, jestli mi neudělá místo v garáži.

Na začátku jsem se věnoval vývoji a výrobě malých jednoúčelových strojů - tenhle byl pro Brašnářství Tlustý

zprvu jsem navrhoval různé mašinky, tahle byla pro Brašnářství Tlustý

Takhle to vypadalo na úplném začátku. Neměl jsem a neuměl jsem nic.

takhle to vypadalo na úplném začátku

pak jsem se dostal k nábytku, tady vezu kancelářské stoly do Alzy

“A to jako zahodíš červenej titul a začneš svařovat jo?”

Ani nevíte, kolikrát jsem tuhle hlášku slyšel. Jo, na začátku se pohnutky mého vnitřního hlasu zdají být vždycky šílený, stejně jako většina mých designů .) Postupem času to ale do sebe všechno krásně zapadá.

Z posledních pohnutků to byla určitě truhlárna, BOLDcubes nebo třeba změna jména. Ve zkratce. Je to jízda!

Pokud vás můj příběh a životní přístup zaujal, budu rád, pokud se stanete na chvíli jeho součástí. Do té doby se mějte krásně a buďte sami sebou .)

 

Zpátky nahoru

pak nebylo místo a pásová pila musela do lodního kontejneru – viz BOLDcubes

Ta samá dílna dnes

takhle to v dílně vypadá dneska

Výroba dubové spárovky

a k tomu přibyla truhlárna

Truhlárna

Hodně lidí mě zná pro mou práci s kovem, na které jsem začínal a která stále tvoří majoritu mé práce. Jelikož jsem ale neposeda a mám rád kontrolu nad celým výrobním procesem, tak jsem si před pár lety zařídil vlastní truhlárnu na výrobu masivních stolových desek. Zprvu jsem dělal jenom nátěry, pak formátování a nyní je vyrábím od začátku do konce – více o tom tady.

Zpátky nahoru

tuhle mašinku od Felderů jsem si fakt přál

občas je to tam trochu messy .)

no a tohle mě napadlo, když  se mi tam nevešel lis na spárovku. Vzít super přesný stůl, co mám ve svařovně a vytunit ho na super přesné lepení desek. Works like a charm!

BOLDcubes

Jako u všech, tak i mé začátky podnikání nebyly vůbec jednoduché. Obracel jsem každou korunu, nevěděl jestli přežiju další měsíc a neustále bojoval s místem. A právě boj s místem mě dovedl k založení projektu BOLDcubes, ve kterém se věnuji přestavbě vysloužilých lodních kontejnerů na profi dílny. Více o tomto projektu uveřejním už brzy na instagramu i webu. Prozatím vám musí stačit ukázka, jak vypadalo stěhování kontejneru a pásové pily k našim na zahradu. Stay tuned!

Zpátky nahoru

přendavání čtyřtunového kontejneru přes rodinný dům nebyla žádná sranda!

naštěstí se to povedlo

a pásová pila měla nový domeček.

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.