pribeh_4k_2

Pravda o přejmenování

↓ scroll down

Jak jsem se stal z Novotného BOLDem

 

Rád bych zde uvedl na pravou míru, jak se to má s mým jménem, které ve vás v posledních dnech vyvolává řadu otázek.

 

Spousta z vás mě zná celé roky, jiní jste noví, nebo přicházíte na doporučení. Všichni ale hledáte toho Novotnýho z TECHNOVA a skáče na vás nějakej BOLD. Ne, není to žádný fake, joke, ani prank. Už je to oficiální. Od června tohoto roku se jmenuji BOLD. Richard BOLD. Podobnost s představením Agenta 007 je čistě náhodná. Přísahám .)

 

Teď ale k věci. Určitě vás zajímá, co mě k tak zásadnímu životnímu rozhodnutí vedlo. Pravdou je, že to ve mě vřelo několik let, i když zpočátku to bylo dost nenápadný.

 

Nejprve to začalo pocitem, že slovo Technovo úplně nesedí k designovému nábytku, který dělám. Když ten pocit nepřestával a spíš nabíral na síle, rozhodl jsem ho poslechnout a tím začala fáze utlumování Technova. To je tak dva roky zpátky. V té době jsem ještě neplánoval žádné velké změny, spíš jenom rebranding.

 

Během utlumování začala fáze hledání nového brandu. Popsal jsem stohy papírů, ale nic z toho mi nesedělo. Nakonec mi s tím pomohl až Ondra Saida, který za mnou přijel přes půl republiky a se kterým jsme dali hodně hustej brainstorming. Bylo to právě díky jeho palčivým otázkám na tělo (o tom proč dělám to, co dělám, proč krása, která vydrží, proč dělám všechno tak těžký a přitom designový…), které mě dovedly k momentu, kdy jsem poprvé vyslovil jméno Richard BOLD.

 

Pamatuji si to, jako by to bylo včera. Chvíli bylo ticho, pak jsme se na sebe podívali a bylo jasno. Ani já, ani on jsme tenkrát netušili, jak divoký domino tohle všechno spustí.

 

Pak přišlo období překlápění byznysu na doménu richardbold.com, neustálé utlumování Technova, ale také řada životních událostí, které mi pomohly nahlédnout na mou rodinu a celý životní příběh v novém světle.

 

Trvalo asi rok, než mi to celé do sebe zapadlo v jeden obří ahá moment. Nic z toho, čím jsem procházel, nebyla náhoda a celá změna brandu nebyla od počátku ničím jiným, než snahou mého vnitřního světa narovnat něco, co běží až k samotnému počátku mého bytí.

 

V ten moment mi bylo jasný, že stojím před šíleným životním rozhodnutím. Půjdu za tím vnitřním hlasem (tím samým, který mi radí při návrhu super složitých konstrukcí a detailově čistých designů), nebo to radši nechám být a budu předstírat, že ho neslyším?

 

Nebudu lhát, bylo to neskutečně těžký životní období, ve kterém jsem balancoval na hraně šílenství a ze kterého mě dostalo až uvědomění si, že nikdo z nás odsud stejně nevyvázneme živí. Že se není kam se schovat, ani na co si hrát. Že tu jsme jenom na chvíli a podle toho bychom se taky měli chovat.

 

Žádné škarohlídství, ani nihilismus. Tenhle spiel byl o tom, jak žít život naplno a dobře. Ve zkratce. Každý máme nějakou vnitřní pravdu, nějaký tichý hlas, který k nám promlouvá, ať už chceme nebo ne. A že jediný rozdíl mezi těmi, kdo skutečně žijí, a těmi, kdo jenom přežívají, je v tom, kdo z nás má odvahu ten hlas skutečně poslouchat, být za šílence a jít all in.

 

A to mě dovedlo až sem, ke změně jména a sepsání tohohle textu. Pevná víra, že můj vnitřní hlas ví, co dělá. Je samozřejmě možný, že tohle všechno je jenom velký krok do prázdna a že mě čeká vystřízlivění a těžká životní lekce. O tom ale přece život je. Dělat to nejlepší, co umíme s tím, co máme. Chybovat. Učit se a být díky tomu o něco lepším člověkem. Všechno ukáže až čas.

 

Kam to půjde dál, nevím, ale zatím se to jeví jako nová životní etapa a neskutečná jízda. Jestli to dává víc smyslu než na začátku, nechám na vás, ale pokud jste to dočetli až sem, tak děkuji za pozornost a za to, že jste!

Buďte odvážní. Buďte sami sebou!

 

 

Teď možná trochu organizace. Z hlediska byznysu se nic nemění, pořád to jsem já a pořád makám jako šroub. Jediný, co se mění, je mailová adresa a to na bold@richardbold.com. Na ostatní schránky budu poštu přijímat ještě tak rok, pak to celé překlopím na tuhle jednu. Do té doby prosím o změnu ve vašem mailovém klientu. Díky!

 

PS.: Někteří z vás už se na to ptali. Slyším samozřejmě na obě jména, ono se těch 37 let nedá úplně vymazat. Pokud mi ale chcete udělat radost a podpořit mě na cestě vpřed, budu rád za Richarda BOLDa. Pokud vám to nejde z pusy, netlačte to a dejte tomu volný průběh. Ono si to časem nějak sedne. Mějte se parádně a na viděnou na zakázkách.

 

Richard BOLD

 

Zpátky nahoru

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.