Olejovaný dub

Dřevěné části vyrábím z masivního dubového dřeva ošetřeného přírodním voskovým olejem.

Kulatý jídelní stůl D4
Detail tmelení suku na stolové desce z masivního dubu.
Detail jídelního stolu Spider

Přírodní voskový olej (OSMO) se skládá ze směsi lněných, slunečnicových a sójových olejů. Olejová část nátěru proniká hluboko do buněk dřeva a tím ho chrání zevnitř. Vosková část zůstává na povrchu dřeva, kde ho chrání proti běžnému znečištění a zároveň mu umožňuje volně dýchat a reagovat na své prostředí.

 

Tvrdý voskový olej krátkodobě odolává vínu, pivu, kole, kávě, čaji, ovocné šťávě, mastnotě, mléku i vodě. Pro udržení stále krásného vzhledu doporučujeme veškeré nečistoty bez prodlení setřít suchou utěrkou.

 

Umístění výrobků z masivu

Dubové dřevo je přírodní materiál, který vnímá své okolí a neustále na něj reaguje. Pokud chcete, aby vám naše dubové výrobky dlouho vydržely, nevystavujte je ostrým změnám teplot, vlhkosti nebo přímému slunečnímu svitu. Dřevo si nakonec zvykne skoro na všechno, ale musíte mu dát čas se aklimatizovat a najít novou vnitřní rovnováhu. Pokud ho budete vystavovat příliš rychlým změnám, může to vést ke zkrácení životnosti desky, tvorbě prasklin, nebo jiným vadám na kráse.

 

Péče:

Prach a běžné nečistoty setřete normální prachovkou/utěrkou. Na odolnější špínu a oživení desky použijte Osmo čistič ve spreji. POZOR na použití ostrých nástrojů, nebo příliš horkých hrnců/hrnečků, které mohou na olejovaném povrchu zanechat trvalé stopy.

 

Pokud se vám po čase přesto podaří na desce zanechat trvalé známky používání, nebojte, deska se dá vždy kompletně zbrousit a natřít znovu.

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.